Ebene 28

KRAJ VELIKE SKIJAŠKE KARIJERE:
Ivica Kostelić prelomio: ‘Gotovo je, ovo je bila moja zadnja utrka’

Hrvatski skijaši predvođeni Ivicom Kostelićem nažalost nisu uspjeli napraviti senzaciju u Wengenu, iako su bili odlično rangirani. Kostelić, Zubčić i Rodeš odvozili su odličan slalom, ali nepovoljno vrijeme i bolno koljeno Ivice Kostelića odlučili su kako spust neće biti baš lagan.
Činjenica da je ispao i najveći favorit Pinturault govori o težini staze i lošim uvjetima. Ivica je završio utrku s 3.1o sekundi zaostatka, Zubčiću je ispao štap na startu, ali je svejedno završio utrku s 5.22 sekunde zaostatka, a Rodeš je bio najlošiji sa 6.40 sekundi. Ako ništa Kostelić će osvojiti koji bod, za kraj.
Da, Wengen, inače Kosteliću najdraže skijalište na kojemu je postizao najbolje rezultate, bila je i posljednja destinacija u karijeri velikog hrvatskog skijaša.
“Gotovo je, ovo je bila moja zadnja utrka u karijeri”, potvrdio je Kostelić kraj karijere za televiziju ARD. Bila je to karijera za poželjeti, obilježena brojnim usponima i padovima, spektakularnim povratcima nakon brojnih ozljeda, olimpijskim medaljama, Globusima…
No, koljeno je reklo – ne! Kostelić je odvozio Wengen s bolovima u koljenu i na kraju ipak odlučio reći natjecateljskom i profesionalnom skijanju zadnje zbogom. Koljeno će ponovo morati na operaciju i to jubilarnu 15. u karijeri.
Kostelić će zauvijek ostati u sjećanjima navijača i ljubitelja skijanja kao istinski sportaš vječno gladan pobjeda, medalja i postolja. No, kad tad je trebalo reći dosta, a bolji oproštaj od skijanja, u svom Wengenu, nije mogao poželjeti.

Autor: Bruno Herljević Petak, 13. Siječanj 2017. u 15:12